вівторок, 8 листопада 2016 р.

Анонс. Фільм про Українську Гельсінську спілку


9-го листопада о 18:00 подивимось 1-годинний фільм про історію правозахисного руху в Україні "Українська Гельсінська спілка: вектор визначено". Подія присвячена 40-річчю з дня (09.11.1976), коли група українських правозахисників об'єдналася для сприяння виконанню Гельсінських угод.

У 1975-му році уряди 35 держав Європи і Північної Америки, у тому числі і уряд СРСР, підписали Гельсінські угоди, що були покликані закріпити нові відносини в Європі, забезпечити виконання у кожній з них високих принципів демократії та прав людини.
Українська Гельсінська спілка стала найбільшою правозахисною організацією в УРСР. Серед її 36 членів були такі відомі дисиденти, як Надія Світлична, В’ячеслав Чорновіл, Василь Стус, Василь Овсієнко, Микола Горбаль та ін. Незважаючи на постійні репресії, УГГ не припинила своє існування. З 1987 року, коли ставала поступово все більш можливою легальна діяльність, члени УГГ, які поверталися з таборів, майже всі стали вести політичну діяльність. Коли Україна стала незалежною, правозахисний рух треба було створювати з нуля.

Вхід вільний.
Адреса: вул.Гімназична (колишня Червоностудентська), 30А, Kherson ART HUB

Немає коментарів:

Дописати коментар